Kancelaria radcy prawnego -kiedy ją odwiedzać?

Kancelaria Anna Staszewska-Prys

Kancelaria radcy prawnego -kiedy ją odwiedzać?

radca prawny rumia

Kancelaria radcy prawnego – kiedy ją odwiedzać? W jednym z komentarzy pod ostatnim postem pojawiło się ciekawe zdanie. “Mam  nadzieję, że kancelarię radcy prawnego będę musiał odwiedzać jak najrzadziej”. Uświadomiło mi ono, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii edukacji prawnej naszego społeczeństwa. Polacy wciąż jeszcze wizytę w kancelarii prawnej – czy to adwokackiej czy radcowskiej – traktują jako ostateczność, dopust Boży. Wreszcie coś, co jest konieczne dopiero wtedy, gdy już się wszystko posypało i zwaliło im na głowę. Tymczasem, gdyby wybrali się do prawnika ZANIM to wszystko się im przydarzyło, zaoszczędziliby sporo czasu, nerwów  i – co może niektórych dziwić – również pieniędzy. Najdrożsnawet porada prawna  jest bowiem tańsza, niż sprawa sądowa. Sprawa sądowa wygeneruje bowiem nie tylko opłaty ale również koszty reprezentacji i koszty egzekucyjne idące w tysiące złotych.

Jeśli na przykład masz mieszkanie do wynajęcia, czy wiesz, że stosując umowę najmu okazjonalnego, możesz uniknąć wielu niedogodności związanych z niewypłacalnym najemcą? Że nie będzie on wtedy chroniony przez ustawę o ochronie praw lokatorów? A Ty z kolei nie będziesz musiał występować do sądu o nakaz eksmisji? Że nie zaskoczy Cię sytuacja, gdy po wielomiesięcznym, wygranym w w końcu procesie Twój najemca nadal zajmuje Twoje mieszkanie, bo gmina nie ma dla niego  lokalu socjalnego? A przecież wystarczy, żebyś przed wynajęciem swojego mieszkania odwiedził kancelarię radcy prawnego. Radca prawny Ci taką umowę sporządzi i wszystko krok po kroku wyjaśni. Wtedy wszystkie te problemy nie staną się nigdy Twoim udziałem! Czyż to nie kusząca perspektywa?  😉

Takich przykładów można by znaleźć znacznie więcej, zainteresowanych zapraszam do śledzenia mojej strony kancelaria radcy prawnego – będziemy je powoli odkrywać. Zachęcam też do komentowania. Może masz już sobą takie doświadczenia, gdy porada czy pomoc prawna pozwoliła Ci uniknąć masę nerwów? A może dzięki poradzie udzielonej w kancelarii radcy prawnego zaoszczędziłeś swój  czas i pieniądze?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *